http://www.zoofirma.ru/
Останні події
5 червня 2016 року, Папа Франциск канонізував нового святого у католицькій церкві. Отець Станіслав від Ісуса і Марії (у миру Ян Папчинські) – це польський священик, засновник Згромадження отців-маріанів. Read more...
   |   
http://www.zoofirma.ru/

Декрет про літургійне святкування Марії Магдалини

demo

Церква, як на Заході, так і на Сході, завжди оточувала найвищими почестями святу Марію Магдалину, першого свідка і провісницю Воскресіння Господнього, хоча відзначала її в літургії різними способами.

 Оскільки Церква в наш час покликана роздумувати більш глибоко над достоїнством жінки, над новою євангелізацією і над величчю тайни Божого милосердя, здалося добрим, щоб вірним був запропонований також приклад святої Марії Магдалини.

Тому Верховний Понтифік Франциск вирішив, що літургійне святкування святої Марії Магдалини віднині і на майбутнє треба вписати до загального Римського календаря у ступені свята, замість спомину, як це було до цього часу. Адже ця жінка, відома як та, хто полюбив Христа, була особливо улюблена Христом і названа святим Григорієм Великим «свідком Божого Милосердя» і святим Фомою Аквінським «апостолкою апостолів». Вона може стати для вірних взірцем виконання завдання жінки у Церкві. Новий літургійний ступінь не веде за собою жодної зміни дня, в якому проходить літургійне святкування. Натомість у текстах Месалу і Літургії Годин необхідно провести наступні зміни:

а) день, призначений на літургійне святкування святої Марії Магдалини залишається тим самим, як вказано у Римському календарі, тобто 22 липня.

б) тексти, які мають вживатися у Месі і Божественному офіції, залишаються цими самими, що містяться в Месалі і Літургії Годин на вказаний день. У Месалі лише додається власна префація, яка долучається до цього декрету. Завданням Конференції єпископів буде перекласти текст на місцеву мову. Після затвердження Апостольським Престолом цю префацію можна буде використовувати в літургії, і у відповідному часі внести у наступне видання власного Римського Месалу.

Там, де святу Марію Магдалину, згідно з партикулярним правом, вшановують у літургії в інший день і в іншому літургійному ступені, також і на майбутнє зберігається той самий день і той самий ступінь.

Ця постанова скасовує всі інші, що їй суперечать.

Дано в Конгрегації Божого Культу і Дисципліни Таїнств, 3 червня 2016 року, в урочистість Пресвятого Серця Ісуса.

Роберт Кард. Сара, Префект

Артур Рош, Архієпископ Секретар

Нові статті

http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/