http://www.zoofirma.ru/
Останні події
5 червня 2016 року, Папа Франциск канонізував нового святого у католицькій церкві. Отець Станіслав від Ісуса і Марії (у миру Ян Папчинські) – це польський священик, засновник Згромадження отців-маріанів. Read more...
   |   
http://www.zoofirma.ru/

Історія ікони святого Антонія

Місто Городок, що на Поділлі – це маленьке містечко, яке знаходиться над річкою Смотрич. В нашому місті, а особливо в парафії св. Станіслава єпископа і мученика розвинувся особливий культ св. Антонія з Падуї. Започаткований він на початку XVI ст. в м.Кам’янець-Подільському і пов’язаний з появою чудотворного образу св. Антонія та його реліквій в парафіяльному храмі. Образ був написаний оливними фарбами на полотні в стилі ренесансу.

З історичних джерел відомо, що спочатку образ св. Антонія знаходився в храмі Пресвятої Діви Марії при монастирі Ордену Отців Францисканців в Кам’янець-Подільському.

   В 1787р образ св. Антонія був перевезений урочистою процесією в храм св. Анни в м. Городок. Від того часу св. Антоній вважається покровителем Городка. Чудотворний образ св. Антонія був розміщений в головному вівтарі храму. Весь образ, окрім обличчя св. Антонія і Дитятка Ісус, був оздоблений золотом і сріблом, а навколо рамки були прикріплені подячні дари за отримані благодаті.

    В 1832р Отці францисканці виїжджаючи з Городка залишили образ св. Антонія в храмі св. Анни, де він знаходився до 1856 року. Цього ж року чудотворний образ перенесено до щойно збудованого парафіяльного храму св. Станіслава єпископа і мученика, де він знаходився наступні 79 років.

    В кінці 1935р більшовики закрили всі храми, в тому числі і храм в якому знаходився образ св. Антонія. Були конфісковані усі цінні речі, а особливо літургійний посуд і всі подячні дари. Хоча більшовики дослівно переписували все що забирали з храму, однак вдалося врятувати чудотворний образ св. Антонія. Сторож храму вирізав фрагмент образу розміром близько 50*60 см і загорнувши в свій одяг виніс його перед очима більшовиків. Наступні кілька років образ переховували парафіяни в своїх домівках. Особливо образ берегла с. К. Кисилівська, яка доглядала за каплицею, що знаходилася на цвинтарі. В той період образ відновив художник Кульпа, який вклеїв вирізаний фрагмент на велике полотно і домалював малюнок.

    8 вересня 1936р, після конфіскації речей з храму, влада вибухом бомби знищила храм св. Анни, храм св. Станіслава, православну церкву і синагогу. В 1941р, коли німецькі війська ввійшли в місто, вони дозволили відкрити каплицю і розмістити в ній образ. В зв’язку з неналежними умовами зберігання образу він був дуже пошкоджений, тому в 1957р його знову відреставрували.

    В 1988р на місці цвинтарної каплиці отець Владислав Ванагс збудував храм св. Станіслава єпископа і мученика. В храмі було два бічних вівтарі, в одному з яких був розміщений чудотворний образ св. Антонія. З того часу образ знаходиться в цьому храмі. Це був перший храм збудований в СРСР.

    Образ св. Антонія має нелегку історію, на всьому Поділлі це єдиний оригінальний чудотворний образ, який знаходиться в католицькому храмі. Мешканці Городка повністю довіряють посередництву цього святого, і вважають його своїм захисником. Серед старших людей можна почути, що саме св. Антоній захищає їх від катаклізмів, які майже завжди обминають цю місцевість. Св. Антоній є також покровителем загублених речей. Чудотворний образ значною мірою впливає на зміцнення віри в парафіян. Численні століття його намагалися знищити, але сам факт, що він зберігся в таких важких умовах є великим чудом.

Нові статті

http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/